Exekuční rejstřík zdarma

 Centrální evidence exekucí zdarma není v České republice dostupná!

Aktuálně, tedy v roce 2017 je v exekuci více než 834 tisíc lidí. A více než polovina z nich má 4 a více exekucí. Pokud vezme do úvahy, že cca 2 milióny obyvatel v ČR mají méně než 18 roků, pak se dá říci, že 10% dospělých obyvatel ČR je v exekuci. A to je poměrně hodně.

I proto se jak v osobním životě, tak i třeba v zaměstnání nebo podnikání může hodit, pokud byste věděli, zda je nějaký konkrétní člověk v exekuci. To se může hodit jak podnikatelům či živnostníkům, aby věděli, nakolik je jejich obchodní partner spolehlivý. Hodí se to ale i běžným lidem. Třeba když budete pronajímat byt. Nebo prodávat nějaký dům, auto či něco jiného.

Hned na úvod vás musíme zklamat. Žádná veřejně dostupná databáze exekucí a dlužníků v exekuci, ve které by se dalo vyhledávat zdarma, neexistuje. A pokud už vám někdo bude nabízet vyhledávání exekucí zdarma, pak to bude buď nějaký podvod, který z vás chce získat vaše osobní údaje, nebo vás i nějak jinak zneužít. Nebo bude mít podobná služba nějaké „skryté“ podmínky.

I když v České republice existuje databáze všech aktivních exekucí, vyhledávání v ní rozhodně není zadarmo. Centrální evidence exekucí (CEE), je provozována Exekutorskou komorou. V ní jsou pak evidovány všechny aktivní exekuce.

Do této databáze může přistupovat kdokoliv a vyhledávat zde cokoliv. Pokud znáte jména, adresu a případně datum narození nebo třeba IČO, pak si v této databázi můžete poměrně snadno vyhledat, zda nějaká konkrétní osoba je v exekuci. Ale rozhodně to není zadarmo.